Anasayfa  |   İletişim  | EN
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | 2018-2019 Bahar Dönemi Ön Lisans Programları İçin Çift Anadal Programı Başvuruları
2018-2019 Bahar Dönemi Ön Lisans Programları İçin Çift Anadal Programı Başvuruları

Ön lisans programları için, Çift Anadal Programı başvuruları 29-31 Ocak 2019 tarihleri arasında online olarak alınacaktır. Kazanan Adaylar, 6 Şubat 2019 tarihinde öğrenci işleri web sayfamızdan ilan edilecektir.

Çift Anadal Programı kontenjanları için tıklayınız.

Çift Anadal Programı başvurusu için tıklayınız. (Başvurular, 31.01.2019 tarihi saat 19:00 itibariyle sona ermiştir.)

Çift Anadal Programı Nedir?

Üniversiteye kayıt oldukları bölüm/program (birinci anadal) dışında, başka bir bölümde de eş zamanlı olarak ders alıp ikinci bir lisans diplomasına sahip olmak üzere sürdürülen öğretim programıdır.

Çift Anadal Programlarına Başvuru, Kabul ve Kayıt Koşulları

  • Öğrenci Çift Anadal programına, önlisans diploma programında en erken ikinci yarıyılın başında, en geç ise üçüncü yarıyılın başında başvurabilir.
  • Öğrencinin Çift Anadal programına başvuru yapabilmesi için anadal programında aldığı tüm dersleri başarıyla tamamlamış olması, başvurusu sırasındaki genel not ortalamasının en az 3.00 olması ve anadal programının ilgili sınıfında başarı sıralaması itibarı ile en üst %20 içerisinde bulunması gerekmektedir.
  • Anadal diploma programında genel not ortalaması 3.00 olan ancak ilgili sınıfında başarı sıralaması itibari ile en üst %20’nin içinde yer almayan öğrenciler, Çift Anadal yapılacak programın ilgili yıldaki geçerli olan puan türünde taban puanına eşit veya daha yüksek puana sahip olmaları halinde Çift Anadal programına başvurabilirler.
  • Çift Anadal programına kabul edilen öğrencilerden, anadal programından mezun oluncaya kadar ayrıca bir ücret alınmaz. Yaz Okulunda derslerin açılması halinde AKTS kredisi başına yaz okulu ücreti ödenir.
  • Öğrenci sadece bir diploma programı için Çift Anadal başvurusunda bulunabilir. Aynı anda birden fazla Çift Anadal programına kayıt yapılamaz.

Detaylı bilgi için Çift Anadal Yönergesini inceleyiniz.

 

 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi