Anasayfa  |   İletişim  | EN
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | 2018 YKS - Ek Yerleştirme Kayıtları
2018 YKS - Ek Yerleştirme Kayıtları

2018-2019 eğitim öğretim yılında YKS-Ek Yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemize kayıt hakkı kazanan aday öğrenciler, 1-5 Ekim 2018 tarihleri arasında Rektörlük-Fatih Yerleşkesine giderek üniversite kayıtlarını yaptırabilirler.

Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak adaylar, kayıt tarihlerinde şahsen başvuru yapmak zorundadırlar. Posta ile kayıt yapılmaz. Adayın kendisinin bizzat başvuramadığı durumlarda Noter vekâleti aranacaktır.

*Kesin kayıtlarda öğrencilerden evrak alınmayacaktır.
**Orta Öğretim kurumlarından 2008 ve öncesi mezun olanların kayıt sırasında Lise Diploma Aslını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Fatih- Rektörlük Yerleşkesine ulaşım seçenekleri için tıklayınız.

Üniversitemiz programlarına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da yukarıda belirtilen tarihlerde üniversitemize geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar üniversitemizin Öğrenci İşleri birimine ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup yukarıda belirtilen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Ödeme Seçenekleri

Eğitim öğretim ücretinizi öğrenmek için tıklayınız.  

(Ödeme sistemi, 01.10.2018 tarihinde saat 10:30'da aktif olacaktır.)

NOT: Ödeme işlemlerini tamamlayan adayların, Fatih-Rektörlük Yerleşkesine giderek üniversite kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. 

1- Peşin Ödeme

Öğrenim ücretini peşin ödeyecek öğrenciler yerleşim yerlerine yakın Ziraat Bankası mobil şubelerine uğrayarak ödemelerini yapabilirler. (Öğrenim ücretinin tamamının nakit veya kredi kartı ile tek çekim olarak ödenmesi halinde %6 Peşin ödeme indirimi uygulanır.)
*Banka hesaplarımız HAVALE ve EFT işlemlerine kapalı olduğundan bu yöntemlerle ödeme yapılamamaktadır.

2- Kredi kartı ile Ödeme

Öğrenim ücretini kredi kartı ile ödeyecek öğrenciler, https://odeme.fsm.edu.tr adresine girerek anlaşmalı bankalara ait kredi kartlarıyla ödeme yapabilirler. Anlaşmalı kartlarla (World, Bonus, Bankkart Combo, Paraf) yapılan taksitli ödemelerde vade farksız 10 taksit yapılmaktadır.

Axess ve Maximum kartla olan anlaşmalarımız sona erdiğinden bu kartlar taksitli ödemelerde kullanılamaz.
Öğrenim ücretinin tamamının kredi kartı ile tek çekim olarak ödenmesi halinde %6 peşin ödeme indirimi uygulanır.

*Öğrenim ücretlerinde çek, senet veya elden taksit yapılmamaktadır.

3- Öğrenim Kredisi ile Ödeme

Öğrenim ücretini banka kredisi kullanarak ödeyecek öğrencilerin velileri, kayıt tarihlerinde bulundukları yerlerdeki en yakın Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerine uğrayarak işlemlerini gerçekleştirebilir. Bankayla olan anlaşmamız gereği öğrenim ücreti vade farksız 9 taksit olarak ödenmektedir.

Kredi kullanacak velinin;

 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
 • İkametgâh belgesi veya konuta ait üzerine kayıtlı fatura (cep telefonu hariç elektrik, su, doğalgaz vb. faturalardan maks. 1 aylık),
 • İşletme sahibi olan veliler için, Vergi Levhası ve 2017 beyannamesi ve tahakkukları,
 • Çalışan veliler için, iş yerinden onaylı maaş bordrosu.

Albaraka Beşyüzevler Müşteri Temsilcileri

 • Yunus Çelikkıran 0542 332 66 93
 • Olcay Seçkin 0534 704 42 79

FSMVÜ - Öğrenci Muhasebesi Uzmanı

 • Seher Çelik - 0212 521 81 00 - 1060 (dâhili) - scelik@fsm.edu.tr

Önemli Açıklama

Birden Fazla Yükseköğretim Kurumuna Kayıtlı Öğrencilerin İşlemleri Yükseköğretim Kurulu kararı uyarınca; yükseköğretim programlarında aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıt yaptırılamayacağı ve eğitime devam edilemeyeceği nedeniyle, durumları bu açıklamaya uyan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleri takdirde yeni yerleştirildikleri yükseköğretim programına kayıt yaptıramazlar.

Askerlik İşlemleri

Durumları aşağıdaki bentlerden birine uyan adaylar için uygulanmak üzere;

· 1111 sayılı Askerlik Kanunu hükümlerine ve bu konuda Millî Savunma Bakanlığınca yayınlanan prensip emirlerine göre askerlik hizmetlerini erteletme hakkını kaybedenler,

· İki veya üç yıllık bir yükseköğretim programını bitirmiş olup dört yıldan daha az süreli bir başka yükseköğretim programına girmek isteyenlerden askerliğini yapmamış olanlar (İki veya üç yıl süreli bir yükseköğretim programından mezun olup askerliğini yapmamış olan adaylar, dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programına girmek için 2018- YKS 'ye başvurabilirler.),

· Dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programını bitirmiş olanlardan askerliğini yapmamış olan adaylar,

2018 YKS sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına yerleşmeleri durumunda bu adayların kayıtları yapılacaktır. Ancak, bu durumdaki adayların askerlikleri tecil edilmiş ise askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi hâlinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki adayların kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebileceklerdir.

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ (Ön Lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

1) Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Bayanlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

3) Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

4) Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir.).

5) Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak.

Kayıt sırasında ilgili evrakların getirilmesine gerek bulunmamaktadır. Mesleği icra edebilmeleri için gereklidir.

Zorunlu Hazırlık Programı

Üniversitemizde eğitim dili %30 İngilizce olan programlarda hazırlık eğitimi zorunlu olup, eğitim dili Türkçe olan programlarda ise hazırlık eğitimi isteğe bağlıdır.

Eğitim Dili %30 İngilizce olan Lisans Programları:

 • Mimarlık Lisans Programı
 • İç Mimarlık Lisans Programı
 • İnşaat Mühendisliği Lisans Programı
 • Biyomedikal Mühendisliği Lisans Programı
 • Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı
 • Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans Programı
 • Psikoloji Lisans Programı

 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi