Anasayfa  |   İletişim  | EN
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ön Lisans Programları İçin Çift Anadal Programı Başvuruları
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ön Lisans Programları İçin Çift Anadal Programı Başvuruları

Üniversitemiz Çift Anadal yönergesi hükümleri gereğince, önlisans programında öğrenim gören öğrenciler bahar yarıyılında ÇAP başvurusu yapabilecektir.

Ön lisans programları için, Çift Anadal Programı başvuruları 3-4 Şubat 2020 tarihleri arasında online olarak alınacaktır. Kazanan adaylar 5 Şubat 2020 tarihinde öğrenci işleri web sayfasından ilan edilecektir.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Çift Anadal Programının Amacı Nedir?

Üniversiteye kayıt oldukları programı yüksek başarı seviyesinde sürdüren ön lisans öğrencilerine, istedikleri takdirde ikinci bir dalda diploma almak üzere öğrenim görme imkânı sağlanmasıdır.

Çift Anadal Programlarına Başvuru, Kabul ve Kayıt Koşulları

  • Öğrenci Çift Anadal programına, önlisans diploma programında en erken ikinci yarıyılın başında, en geç ise üçüncü yarıyılın başında başvurabilir.
  • Öğrencinin Çift Anadal programına başvuru yapabilmesi için anadal programında aldığı tüm dersleri başarıyla tamamlamış olması, başvurusu sırasındaki genel not ortalamasının en az 3.00 olması ve anadal programının ilgili sınıfında başarı sıralaması itibarı ile en üst %20 içerisinde bulunması gerekmektedir.
  • Anadal diploma programında genel not ortalaması 3.00 olan ancak ilgili sınıfında başarı sıralaması itibari ile en üst %20’nin içinde yer almayan öğrenciler, Çift Anadal yapılacak programın ilgili yıldaki geçerli olan puan türünde taban puanına eşit veya daha yüksek puana sahip olmaları halinde Çift Anadal programına başvurabilirler.
  • Çift Anadal programına kabul edilen öğrencilerden, anadal programından mezun oluncaya kadar ayrıca bir ücret alınmaz. Yaz Okulunda derslerin açılması halinde AKTS kredisi başına yaz okulu ücreti ödenir.
  • Öğrenci sadece bir diploma programı için Çift Anadal başvurusunda bulunabilir. Aynı anda birden fazla Çift Anadal programına kayıt yapılamaz.

Detaylı bilgi için Çift Anadal Yönergesini inceleyiniz.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi