Anasayfa  |   İletişim  | EN
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Ekle/Bırak Günleri
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Ekle/Bırak Günleri

Öğrencilerimizin, Ders Ekle/Bırak sürecinde aşağıdaki işlem basamakları hakkında bilgi sahibi olmalarını ve bu kapsamında ders kayıtlarını sonlandırmalarını önemle hatırlatırız.

Öğrenci Danışmanlarımız, öğrenciyi öğrenimi süresince izler, lisans öğretimi, ilgili mevzuat ve akademik performansı hakkında bilgilendirir ve yönlendirir. Öğrencinin derslere kaydolma, ders ekleme, bırakma ve dersten çekilme işlemleri öğrenci danışmanlarımızın onayı ile yapılır.

Bahsi geçen konularla ilgili Ders Ekle/Bırak tarihlerinde danışmanınıza dâhili hatlardan, e-maillerinden veya otomasyon sistemi üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Öğrenci Bilgi Sisteminin Ders Ekle/Bırak ekranı, 30 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 09.00’da açılacak olup, 02 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 20.00’de kapanacaktır.

Eğitim Öğretim Uygulama Esasları için tıklayınız.

Programlara göre danışman dahili numaraları ve e-mail adresleri için tıklayınız.

Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız.

Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapmak için tıklayınız.

Ödeme Bilgileri için tıklayınız.

(Sisteme ilk kez giriş yapacak öğrencilerin kullanıcı adı, öğrenci numarası; otomasyon şifreleri, T.C. kimlik numaralarının ilk beş hanesidir.)

**Normal süresini tamamlayıp azami süreye geçen öğrencilerimiz, öğrenci bilgi sistemi üzerinden ders kayıtlarını gerçekleştirdikten sonra çıkan ücreti ödeyerek ders kayıtlarını kesinleştireceklerdir.

**667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında üniversitemize ÖSYM tarafından yerleştirilerek normal öğrenim süresinde mezun olamamış, ilgili dönemde üç dersten fazla alan öğrencilerden yarıyıl ücreti, dönemde üç ders ve altında ders alan öğrencilerden  ise AKTS başı ücret alınacaktır. Bu durumdaki öğrenciler, Mazeretli Ders Kayıt Formunu doldurarak Danışmanına ve Bölüm Başkanına onaylattıktan sonra Haliç Yerleşkesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim etmesi ve ders kayıt haftası içerisinde seçmiş oldukları derslerin AKTS başı ücretini ödemeleri gerekmektedir.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi