Anasayfa  |   İletişim  | EN
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | 667 Sayılı KHK İle Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Ücretleri
667 Sayılı KHK İle Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Ücretleri

667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında üniversitemize ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrencilerimizin kapatılan üniversitede elde ettikleri burs veya indirimlerden faydalanabilmeleri için ÖSYM sonuç belgesi, Şehit ya da Gazi eşi veya çocuğu olduğuna dair belge, TÜBİTAK Bursu vb. belgeleri 18 Kasım 2016 Cuma gününe kadar bağlı bulundukları yerleşkelerdeki Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim etmeleri ya da oidb@fsm.edu.tr adresine mail olarak göndermeleri gerekmektedir. KHK kapsamında kayıt yaptıran öğrenciler Yükseköğretim Kurulu’nun ilan ettiği (Ekteki Ücretler) ücretler üzerinden ödemelerini yapacaklardır. Öğrenim ücretleri 7 taksitte ödenebilecektir.

İlgili tarihe kadar durumunu belgelemeyen öğrenciler burslarından feragat etmiş sayılacak ve yıllık öğrenim ücreti tahsil edilecektir.

Özel Öğrenci Statüsünde diğer yükseköğretim kurumlarında eğitimlerine devam eden öğrencilerimizin de yukarıda ifade edilen belgeleri oidb@fsm.edu.tr e-mail adresine göndermeleri gerekmektedir. 

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı ücretlerini erken ödeme imkânlarından yararlanarak kapatılan vakıf üniversitelerine yatıran öğrencilerimiz, ödeme işlemlerini yaptıklarına dair banka dekontu, makbuz, hesap ekstresi gibi, belgelerini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Mezun ya da mezun aşamasına gelen öğrencilerin işlemleri Koordinatör üniversiteleri tarafından tamamlanacağından dolayı öğrenciler durumlarını gösteren belgelerini Daire Başkanlığımıza ibraz etmeleri halinde ücretlendirme işlemi yapılmayacaktır. Bu durumda olan öğrencilerimizin üniversitemizden kayıt silme işlemi yapmaları gerekmektedir.

Kayıt Silme Dilekçesi için tıklayınız.

 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi