Anasayfa  |   İletişim  | EN
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Akademisyenler İçin Uzaktan Eğitim Süreci Hakkında Bilgilendirme
Akademisyenler İçin Uzaktan Eğitim Süreci Hakkında Bilgilendirme

Sayın hocalarımız,

Koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için, 18.03.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemi ile sınırlı kalmak üzere alınan kararlar doğrultusunda;

Üniversitemiz bünyesinde bahar yarıyılı derslerine uzaktan eğitim yoluyla devam edilmesine karar verilmiştir. Bu amaçla tüm akademik birimlerden hangi derslerin uzaktan eğitim yoluyla verilebileceğine dair bilgi talep edilmiş olup bu bilgilerin bugün itibariyle Uzaktan Eğitim Merkezi’mizin (UZEM) mail adresine (uzem@fsm.edu.tr) gönderilmesi istenmiştir.

Bu çerçevede;

  1. Üniversitemiz 2014 yılından beri uzaktan eğitim sistemi olarak kendi altyapısı olan E-DERS otomasyonunu kullanmaktadır.
  2. Üniversitemizde uzaktan eğitim, E-DERS sistemine dair tüm altyapının gözden geçirilmesi ve gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından 30 Mart 2020 Pazartesi günü başlayacaktır. (İki haftalık dersler de bu süreçte işlenecektir.)
  3. Uzaktan eğitim yoluyla verilmesi istenen tüm dersler dersi alan öğrenci bilgileri ile birlikte E-DERS sistemine UZEM tarafından yüklenecektir.
  4. Tüm hocalarımıza kendi derslerine ait bilgilere erişebileceği, ders videosu ve dokümanını paylaşabileceği kullanıcı adı ve şifreler tanımlanacaktır.
  5. Bazı dersler canlı olarak çeşitli uygulamalar üzerinden yapılacaktır. İlgili dersler 13 Mart 2020 tarihinden önce yürürlükte olan haftalık ders programındaki saatler içerisinde yapılacak olup derse dair duyuru hocalarımız tarafından öğrencilere iletilecektir.
  6. E-DERS sistemine erişim bilgileri, sistemin nasıl işleyeceğine dair kullanım kılavuzu ile birlikte derslerin canlı işlenebileceği veya video olarak kaydedilebileceği uygulamalar hakkında detay bilgilendirmeler hazırlanmakta olup hafta içinde sizlerle paylaşılacaktır.

Sürecin uzaması durumunda derslerinizin vize ve belki de final sınavları için hangi yöntemlerin uygulanabileceği ile ilgili olarak görüş ve önerilerinizi UZEM birimi ile paylaşmanızı bekliyoruz.

Hepinize Allah’tan sağlıklı ve güzel günler, verimli ve bereketli çalışmalar dilerim.

Prof. Dr. M. Fatih ANDI

Rektör
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi