Anasayfa  |   İletişim  | EN
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Azami Öğrenim Süreleri Hakkında Duyuru
Azami Öğrenim Süreleri Hakkında Duyuru

Değerli Öğrencimiz;

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 44. maddesinin (c) fıkrasında belirtilen ; ‘’Öğrenciler bir yıl süreli yabancı dil hazırlık sınıfı hariç, kayıt olduğu programa ilişkin derslerin verildiği dönemden başlamak üzere, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın öğretim süresi iki yıl olan önlisans programlarını azami dört yıl, öğrenim süresi dört yıl olan lisans programlarını azami yedi yıl, öğrenim süresi beş yıl olan lisans programlarını azami sekiz yıl, öğrenim süresi altı yıl olan lisans programlarını azami dokuz yıl içinde tamamlamak zorundadırlar.’’ ifadesi gereğince; azami süresini dolduran öğrencilerin kayıtları silinecektir.

2014 yılından önce kayıt olan öğrencilerin öğrenim süreleri, 2014-2015 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı itibariyle sıfırlanmıştır. Normal öğrenim sürenizi ve azami öğrenim sürenizi ilgili yıldan itibaren kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca bildirilen bu süreleri dikkate alarak akademik hayatınızı devam ettirmenizi önemle rica ederiz.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi