Anasayfa  |   İletişim  | EN
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Tek Ders ve Telafi Sınavlarına Girecek Öğrencilerimizin Dikkatine!
Tek Ders ve Telafi Sınavlarına Girecek Öğrencilerimizin Dikkatine!

Önlisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğimizin 31. Maddesinin 3. ve 4. fıkraları gereğince; aşağıdaki şartları taşıyan öğrencilerimizin tek ders ve telafi sınavları 23 Temmuz 2015 Perşembe günü yapılacaktır. Bu durumda olan öğrenciler, ilgili sınav hakkından yararlanmak için dilekçe ile sınava girmek istedikleri dersleri belirterek, danışman ve ilgili birim yöneticisinin onayı ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat etmesi gerekmektedir.

  1. Tek Ders Sınavı ; Kayıtlı olduğu diploma programından mezun olması için tek dersten başarısız durumda olan öğrencilerin, dersin hangi yarıyıla ya da yıla ait olduğuna bakılmaksızın bir sınava (tek ders sınavı) katılma hakkı bulunmaktadır.  Öğrenci daha önce almadığı veya devamsızlıktan kaldığı dersten tek ders sınavına giremez.
  2. Telafi Sınavı ; Tüm derslerden geçer not aldığı halde mezun olmak için gereken 2.00 ağırlıklı genel not ortalamasını sağlayamayan öğrencilerin seçecekleri en fazla üç dersten, telafi sınavlarına katılma hakkı bulunmaktadır.

Not: Başvuruda bulunan öğrenciler tek ders ve telafi sınavlarına katılma hakkına sahiptir. 

Tek ders sınavı formu için tıklayınız.                  

Telafi dersi sınavları formu için tıklayınız.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi