Anasayfa  |   İletişim  | EN
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Üniversitemizden Ek Yerleştirme Fırsatları
Üniversitemizden Ek Yerleştirme Fırsatları

Ek yerleştirmede öğrenci alacak bölümlere ait kontenjanlar

Tablo için tıklayınız


“Sadece eğitim değil, değer de veriyoruz…” 

Üniversitemiz, her biri ulaşım açısından kolay ve İstanbul’un 5 ayrı ilçesinde bulunan tarihi binalara sahip yerleşkelerde eğitim öğretimini devam ettirmektedir. Her yıl daha da büyüyen Üniversitemiz, ileriki yıllarda da yeni, tarihi değere sahip ve şu anda restorasyonu devam eden Valide-i Atik Külliyesini (Eski Toptaşı Cezaevi) eğitim öğretim alanının içerisine katacak. Genç üniversitelerinden biri olan FSMV Üniversitesi, sürekli büyüyen, gelişen tüm yönleriyle ülkemizin, yetişmiş insan birikimine yeni değerler kazandırmayı hedefliyor.   

Kurucu Vakıflar: FSM Vakıf Üniversitesi, T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak, Fatih Sultan Mehmet Han Vakfı, Sinan Ağa bin Abdurrahman Vakfı, Nurbanu Valide Sultan Vakfı, Hatice Sultan Vakfı ve Abdullahoğlu Hacı Abdülaziz Ağa Vakfı tarafından kurulmuştur.


Akademik Birimleri:

Fakülteler: Edebiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi

Meslek Yüksekokulları: Meslek Yüksekokulu, Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu

Yabancı Dil İmkânları: FSM Vakıf Üniversitesi’nde Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Hukuk Fakültelerinde 1 yıl zorunlu İngilizce hazırlık, İslami İlimler Fakültesinde ise 1 yıl zorunlu Arapça hazırlık eğitimi verilmektedir. 

Burs İmkânları: ÖSYM puanına göre kendi alanında (Dil Puanı Hariç), Türkiye genelinde ilk 1000 içinde yer alıp FSM Vakıf Üniversitesi bölümlerini tercih ederek kesin kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim ücretinde %100 indirim uygulanır. Orta öğretimde okul birincisi olup FSM Vakıf Üniversitesi bölümlerini tercih ederek kesin kayıt yaptıranlar arasında kendi alanında (Dil Puanı Hariç) en yüksek ÖSYM puanlı iki öğrenciye öğrenim ücretinde %100 indirim uygulanır. Ayrıca öğrencilerin tercih sıralamaları ve başarı durumlarına göre çeşitli oranlarında öğrenim ücreti indirimleri yapılmaktadır. 

Yurt İmkânları: Üniversite bünyesinde yurt bulunmamaktadır ancak birçok yurt Üniversiteye yürüyüş mesafesindedir.

    
Öğrenci Kulüplerimiz: 
 1- Mimarlık Kulübü
 2- Tarih Araştırmaları Kulübü
 3- Hareketli Gençlik Doğa ve Spor Kulübü
 4- Psikoloji Kulübü
 5- Müzik Kulübü
 6- Söz Eylem Kulübü
 7- Bilişim ve Teknoloji Kulübü
 8- Yeşilay Kulübü
 9- İslam Dünyası İletişim Kulübü
10- Dünya Gençlik Kulübü
11- Hür Tefekkür Kulübü
12- Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü
13- Ses Sanat ve Edebiyat Kulübü

Erasmus, Farabi Değişim Programları: 7 ülkede 9 üniversite ile ikili anlaşmalar mevcut. 

Çift Anadal/Yandal Uygulamaları: Üniversitede bölümler arası ÇAP ve Yandal uygulamaları vardır.  

Öğrenciler Neden FSMVÜ’yü Seçsin? FSM Vakıf Üniversitesi sosyal bilimler, mimarlık-mühendislik ve sanat alanlarında güçlü bir akademik kadroya sahiptir. Tarihi mekânlardan oluşan yerleşkelerin, şehir merkezinde bulunması sebebiyle ulaşım kolay sağlanmaktadır. Öğrencilere geniş anlamda istifade edebilecekleri burs imkânları sunmaktadır.
  • http://ogrenci.fatihsultan.edu.tr/resimler/upload/Universitemizden-Ek-Yerlestirme-Firsatlari-1240913.jpg
    Üniversitemizden Ek Yerleştirme Fırsatları

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi