Anasayfa  |   İletişim  | EN
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Uzaktan Eğitim Süreci Hakkında Bilgilendirme
Uzaktan Eğitim Süreci Hakkında Bilgilendirme

Sevgili öğrencilerimiz,

Koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için, 18.03.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemi ile sınırlı kalmak üzere alınan kararlar doğrultusunda;

Üniversitemiz bünyesinde bahar yarıyılı derslerine uzaktan eğitim yoluyla devam edilmesine karar verilmiştir.

Bu çerçevede;

  1. Üniversitemiz 2014 yılından beri uzaktan eğitim sistemi olarak kendi altyapısı olan E-DERS otomasyonunu kullanmaktadır. (uzem.fsm.edu.tr)
  2. Üniversitemizde uzaktan eğitim, E-DERS sistemine dair tüm altyapının gözden geçirilmesi ve gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından 30 Mart 2020 Pazartesi günü başlayacaktır. (İki haftalık dersler de bu süreçte işlenecektir.)
  3. Uzaktan eğitim yoluyla verilecek tüm dersler, dersi alan öğrenci bilgileri ile birlikte E-DERS sistemine yüklenecektir.
  4. E-DERS sistemi üzerinden derslerinize ait duyurulara, ders videosu ve dokümanlarına erişebileceksiniz.
  5. Bazı dersler canlı olarak çeşitli uygulamalar üzerinden yapılacaktır. İlgili dersler 13 Mart 2020 tarihinden önce yürürlükte olan haftalık ders programındaki saatler içerisinde yapılacak olup derse dair duyuru hocalarınız tarafından iletilecektir.
  6. E-DERS sistemine nasıl erişeceğiniz, kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz, sistemin kullanım kılavuzu ile birlikte canlı işlenecek dersler için kullanılacak uygulamalar hakkında detay bilgilendirmeler hazırlanmakta olup hafta içinde sizlerle paylaşılacaktır.
  7. Sınavlar ile ilgili bilgilendirme süreç içerisinde sizlerle ayrıca paylaşılacaktır.
 
Hepinize Allah’tan verimli bir çalışma ve öğrenme sürecini gerçekleştireceğiniz sağlıklı ve güzel günler dilerim.                                   
 
Prof. Dr. M. Fatih ANDI
RektörKurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi